Nowa generacja nagrzewaczy indukcyjnych ALESCO ACE to szczyt ergonomii i innowacji.

Zapewniając opcję rozdzielenia nagrzewacza indukcyjnego od jednostki chłodzącej, urządzenia stały się bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek wcześniej.

25 lat doświadczenia w podgrzewaniu indukcyjnym na warsztatach, przy konserwacji lub produkcji zaowocowało powstaniem zupełnie nowych urządzeń, które nazywamy teraz ACE i NIX.

ACE umożliwia wybór różnych mocy grzewczych w zależności od potrzeb. Na początku urządzenie będzie dostępne w dwóch konfiguracjach: ACE 12 oraz ACE 20. Urządzenie zbudowane jest tak, aby mogło pracować jak najbliżej miejsca pracy, zainstalowane na stanowisku lub samochodzie serwisowym. Taką możliwość daje wykorzystanie w urządzeniu nowoczesnej technologii. Nie potrzebuje ono układu chłodzącego NIX, dopóki ma dostęp do bieżącej wody. Jednostkę ACE można uruchomić na prawie dowolnym źródle chłodnej wody, która powinna mieć przepływ minimum 4 litry/minutę.

Chłodnica NIX umożliwia wybór pomiędzy różnymi pojemnościami chłodzenia.  Moc 3kW jest równoważna z mocą chłodniczą dla popularnego modelu A1200. Wbudowana pompa pozwala na umieszczenie nagrzewacza serii ACE w odległości max 50 metrów od jednostki chłodzącej, niezależnie od tego czy jesteś w warsztacie, pod pojazdem czy na rusztowaniu. Możliwości są nieskończone, a wybór należy do Ciebie. Zrównoważona droga rozwoju technologii to także ekologia. Gaz stosowany do chłodnic ma niski współczynnik ocieplenia globalnego (GWP) dzięki czemu, zminimalizowaliśmy wpływ na środowisko naturalne.